Zpravodajství

Nelegální sklad v Nalžovicích: tuny radioaktivních chemikálií

Nelegální sklad v Nalžovicích: tuny radioaktivních chemikálií
Zdroj: TV Nova

Nelegální sklad chemických látek v Nalžovicích na Sedlčansku je daleko větší časovanou bombou, než se čekalo. Přesvědčil se o tom náš štáb, který byl na místě jako první. Přímo při našem natáčení přišli hasiči na nový šokující nález. Kromě nebezpečných chemikálií jsou v objektu i místa s radioaktivním zářením.

Brzy ráno vyráží do Nalžovic desítky hasičů, chemiků a policistů. Okolí bývalého vepřína hermeticky uzavírají. Všichni jsou si vědomi nebezpečí, proto je jistí i záchranná služba. V 10 hodin dopoledne ale přišlo to, čeho se všichni obávali.

 

Zvuk měríčího přístroje signalizuje přítomnost radioaktivního záření. Po chvíli chemici zjišťují, že to není jediné místo. V objektu našli několik míst se zářením.

V poledne hasiči ukončují průzkum. Na místo vyráží úřad pro jadernou bezpečnost. Ve 2 hodiny odpoledne zasedá na místě bezpečnostní rada Středočeského kraje. O dvě hodiny později Úřad pro jadernou bezpečnost radioaktivitu potvrzuje, a to celkem na 6 místech. Jedná se o radioaktivní soli a urany.

 

Policisté dnes na místo také přivážejí majitele vepřína. Tohoto muže na každém kroku hlídá kriminálka. S chemickými látkami obchodoval sice legálně, ovšem skladováním v polorozpadlém objektu se dopustil trestného činu. Za to teď může jít až na 5 let za mříže.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz