Zpravodajství

V 84 volebních místností se opakovaly říjnové volby

Opakované volby má dnes za sebou šest míst v Česku. V celkem 84 volebních místnostech se znovu vybírali obecní zastupitelé. Nové hlasování nařídily krajské soudy, když hlavně kvůli pochybením volebních komisařů zrušily výsledky říjnových voleb.

Jedno z míst v republice, kde se dnes také volilo byl Jiřetín pod Bukovou. Volby se tady opakují proto, že komise v říjnových volbách popletla sčítání hlasů. Dnešek tu byl ale zřejmě ve znamení velké nechuti. K urnám totiž přišlo zatím o polovinu méně lidí, než v říjnu. Někteří lidé neúčastí projevili nesouhlas, protože by raději, aby se hlasy sečetly znovu a správně. Nové volby přitom považují za mrhání penězi a časem.

I v Havířově museli lidé k volebním urnám znovu kvůli tomu, že volební komise v říjnu podle soudu udělaly chybu. Sčítaly totiž i hlasy, které lidé dali zavražděnému Martinu Balšánovi. Právě kvůli jeho jménu na kandidátce se volby opakují. Jenže na hlasovacích lístcích na dnešek je napsán znovu. Havířované teď z opakování voleb viní sčítací komise. Volební účast se dá přepokládat v centru města stejná jako v říjnu, kdy dosáhla skoro třicetidvou procent.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz