Zpravodajství

Demonstrace desítek pravicových extremistů

Demonstrace desítek pravicových extremistů
Zdroj: TV Nova

Na čtyřicet pravicových radikálů ze sdružení Národní korporativismus dnes odpoledne pochodovalo Českými Budějovicemi. Akcí prý kritizovali zákony, které podle nich omezují svobodu slova. Na místě hlídala asi stovka policistů.

Za skandování hesel ušli nacionalisti asi na půl kilometru dlouhou trasu. Průvod se zastavil u otevřeného amfiteátru. Tady předseda sdružení Národní korporativismus pronesl projev. Většinou nechtěli demonstranti říct, proč přišli akci podpořit. Kvůli čtyřicítce pravicových radikálů byla v pohotovosti asi stovka policistů. Ti nemuseli ani jednou zasáhnout.

Akce proběhla přesně tak, jak byla režírována organizátory a proběhla bez absolutního narušení. Podle ministerstva vnitra patří Národní korporativismus mezi sdružení sledované jako pravicově extrémistické. Jeho členům se nelíbí údajné zvýhodňování Romů. Kladou důraz na i antikomunismus. Sdružení národní korporativismus plánuje další akci na příští víkend. Demonstranti se mají sejít před chillskou ambasádou, kde si připomenou památku zesnulého diktátora Pinochetta.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz