Zpravodajství

Na sklad chemikálií upozorňovali, na krajském úřadu ale nereagovali

Na sklad chemikálií upozorňovali, na krajském úřadu ale nereagovali
Zdroj: TV Nova

V Nalžovicích na Sedlčansku, kde hasiči objevili nelegální sklad nebezpečných látek, ještě zbývá asi 150 tun chemikálií. Včera z místa odvezli chemici ty nejvíce nebezpečné: tlakové láhve a látky s radioaktivním zářením. Na celé věci je zarážející i to, že odpovědní zaměstnanci krajského úřadu měli o problému vědět už 2 roky a nezakročili. Hejtman Petr Bendl je chce proto potrestat.

Starostka Nalžovic už před dvěma roky upozorňovala, že v bývalém vepříně jsou nebezpečné chemikálie. Proto už tehdy žádala sedlčanskou hygienu, aby zakročila.

 

Ve vsi o chemikáliích věděl skoro každý

Krajský úřad dokonce po čase vyšetřování ukončil s tím, že se do vepřína nelze přes zámky dostat. Starostka ale na místě zjistila, že bývalý vepřín je otevřený dokořán.

"Zavolali jsme proto policii, s tím že to někdo vykradl. Vlezli jsme dovnitř a až potom se začaly hejbat ledy," říká k celé věci starostka. Hejtman středočeského kraje Petr Bendl nečinnost svých zaměstnanců potvrdil. A slíbil, že viníky okamžitě potrestá.

 

Likvidaci a odvoz zbylých chemikálií bude pravděpodobně provádět specializovaná firma dekonta. Rozhodne o tom ale až zasedání bezpečnostní rady stř.kraje, které zasedá zase zítra.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz