Zpravodajství

Brutální vražda ženy v Praze, policie hledá důležitého svědka

Máme pro vás další informace k brutální vraždě ženy na pražském sídlišti Řepy. Policie už zná nejen její jméno, ale především hledá důležitého svědka. Právě ten by prý mohl rozhodujícím způsobem případ objasnit. Tělo ubité ženy našli na sídlišti v pátek ráno.

Vražda se podle kriminalistů stala v pátek mezi druhou a šestou hodinou ráno. Obětí se stala jedenačtyřicetiletá slovensky hovořící žena. Poslední pohyb zavražděné ženy policisté zaznamenali tento čtvrtek odpoledne v pražských Holešovicích.

Od té doby o tom, kde byla anebo třeba spala, nemají policisté žádné informace. Více světla by do celého případu vneslo svědectví muže zveřejněného na fotografii u tohoto článku. To by podle všeho mohlo znamenat klíčový obrat.

Policie hledá klíčového svědka

"Jedním ze zásadních svědků, který by mohl objasnit konkrétní indicie je padesátiletý slovensky hovořící muž," říká mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zavražděná Slovenka se na našem území zdržovala legálně. Příležitostně pracovala jako brigádnice. V posledních týdnech čas od času navštěvovala azylové domy a noclehárny. Zdali se právě tam se svým budoucím vrahem seznámila, zatím policie neví. Pražští kriminalisté proto uvítají jakékoli svědectví k tomuto brutálnímu případu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz