Zpravodajství

Pozor na falešné řemeslníky! Jeden má pleš, druhý dlouhé vlasy

V Chomutově obcházejí byty dva falešní řemeslníci a požadují zálohu na výměnu oken. Podvodníci přišli se staronovým trikem. Mají na sobě slušivé montérky a dokonce i falešné identifikační karty.

Podle obyvatel domu v Arbesově ulici v Chomutově se jim o víkendu podařilo dostat minimálně do tří bytů. Pod záminkou výměny změřili okna a pak požadovali zálohu kolem pěti set korun. K případu našemu zpravodajskému serveru zástupce společenství vlastníků domu Patrik Schindler řekl: "Informovali jsme městskou i státní policii. Není to první případ podezřelých osob v našem domě." Podle správce domu firmy Quark jejich řemeslníci v Arbesově ulici o tomto víkendu nepracovali a rozhodně zálohy dopředu nevybírají.
Policie přijela na místo, pachatele zatím nenašla

K případu se vyjádřil tiskový mluvčí chomutovských strážníků p. Valenta: "Naše hlídka přijala v sobotu oznámení, že se v domě v Arbesově ulici pohybují dvě podezřelé osoby ve věku kolem 25 let. Jeden s pleší, druhý má dlouhé vlasy." Po příjezdu na místo již osoby utekly. Hlídka potom prohledala sklep a okolí, ale nikoho nenašla. Případ si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Jediná prevence je obezřetnost
Podvodníci se za zaměstnance plynáren, elektrikáře, pracovníky sociální péče či pojišťováky vydávají poměrně často. Lidé by proto měli být velmi obezřetní a v případě pochybností si takové osoby ověřit.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz