Zpravodajství

Plán nevyšel: Experti z finančního odcházejí do civilu

Zdá se, že plán vedení policie a ministerstva vnitra na přeřazení pracovníků zrušené finanční policie na jiná místa se začíná otřásat v základech. Jak jsme zjistili, z takřka 260 policistů podalo v těchto dnech žádost o odchod do civilu zhruba 40 pracovníků.


Další desítky policistů prý odchod plánují po Novém roce. Přitom podle původního plánu měli tito experti posílit řadu policejních útvarů po celé České republice v boji proti nejzávažnější finanční kriminalitě.
Pražská kriminálka počítala s 15 pracovníky finanční policie. Ve skutečnosti tam přejdou jen čtyři lidé, 11 šlo do civilu. Ještě hůře je na tom třeba kriminálka ve středních Čechách. Zde se počítalo s osmi pracovníky, nepřijde ani jeden.

Odcházejí vzdělaní policisté

Přitom se jednalo například o policisty s vysokou školou ekonomického nebo právického směru se znalostí cizích jazyků. Další desítky policistů prý odchod zvažují po Novém roce.

Finanční policie fakticky zanikne tento pátek. Policisté budou muset odevzdat zbraně, odznaky a doklady, které jim umožňovaly přístup k daňovému tajemství. Kdo se bude zabývat případy, které finanční policie nestihla uzavřít, prý zatím není jasné.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz