Zpravodajství

Zelení mohou být brzdou vlády

Jednání o vládě mezi ODS, lidovci a Zelenými není tak lehké, jak si mnozí politici mysleli. Podle našich informací jej komplikují zelení. A to hlavně tím, že požadují třeba omezení kamiónové dopravy a chtějí slib, že se nebude dále rozvíjet jaderná energetika.


Spor je však i kolem osoby lidoveckého šéfa Čunka. Zeleným vadí, že by se měl stát ministrem práce. Vyjednavači všech tří stran sice usilovně tají, co už dohodli a co ještě zůstává otevřené. Přesto se objevují první neoficiální informace.

Například na ministerstvo financí by měl přijít Martin Říman, na ministerstvu vnitra má zůstat Ivan Langer, zemědělství by měl obsadit Miroslav Kalousek. Na ministerstvu zahraničí by setrval Cyril Svoboda a životní prostředí by přišel Martin Bursík.

Čunek si nechce "umývat ruce" 

Spor má pak být o ministerstvo práce. Zelení jsou totiž proti tomu, aby sem nastoupil lidovecký šéf Jiří Čunek. Vyčítají mu vystěhování Romů ze Vsetína. Čunek ale tvrdí, že nebýt jeho, Romové by byli bez střechy nad hlavou. Zelení tomu prý nerozumějí. "Oni by si nad nimi umyli ruce a nechali je zmrznout na ulici. A to mě vadí," řekl TV Nova Čunek.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz