Zpravodajství

Silvestr 2006 aneb Mejdan roku z Václaváku

Silvestr 2006 aneb Mejdan roku z Václaváku
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Letošní Silvestr na Nově bude znovu novátorský, neotřelý, prostě jiný než kdykoli předtím. Poprvé v životě budete mít šanci sledovat silvestrovský supermejdan živě a poprvé se bude odehrávat v samotném srdci Prahy – na Václavském náměstí. Kromě toho nepřijdete ani o chytrý humor Zuzany Bubílkové, ani o bláznivé nápady partičky z Tele Tele.

Role průvodce silvestrovským supermejdanem se ujme oblíbený herec a moderátor Petr Rychlý. „Je to herec s unikátní schopností improvizace a v současnosti jedna z hvězd seriálu Ordinace v růžové zahradě. Když k tomu připočteme, že málokdo umí tak dokonale vyprávět anekdoty, nelze se divit, že naše volba padla jednoznačně na něj," vysvětluje dramaturg Petr Svárovský. „Letošní Silvestr bude výjimečný právě v kombinaci přímého přenosu s předtočenými oblíbenými premiérovými pořady, jako je Politické harašení se Zuzanou Bubílkovou a s Martinem Maxou či s oblíbeným TELE TELE. Režie tohoto ojedinělého televizního projektu se ujal režisér Petr Soukup a všichni věříme, že i jediný neovlivnitelný faktor, počasí, bude stát v posledním dnu v roce na naší straně." Kromě těchto pořadů se můžete těšit i na střihový pořad Koktejl smíchu, který byl sestavený z posledních pěti Silvestrů. Václavské náměstí totiž není ten správný prostor pro scénky a dlouhé mluvené slovo, a tak prostřednictvím tohoto pořadu tvůrci Silvestra nechtěli televizní diváky připravit o jejich milované umělce. V Koktejlu smíchu uvidí mimo jiné Jiřinu Bohdalovou, Karla Šípa, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Adélu Gondíkovou, Leoše Mareše, Dalibora Gondíka, Josefa Mladého, Josefa Aloise Náhlovského a další. „Televize Nova vždy zkoušela přijít s něčím jako první. A tak tato skutečnost byla vlastně i letos naším hnacím motorem. Proč to nezkusit? Tak doufáme, že nám budou držet palce nejen lidi na Václaváku, ale i diváci u televizních obrazovek," dodává Petr Svárovský.

Momentka z natáčení Politického harašení
Byli jsme při tom, když na konci listopadu vznikala první předtočená část letošního Silvestra - speciální Politické harašení, které je bilancí roku 2006! V čem se bude lišit od ostatních dílů tohoto pořadu?
„Je to nezvyk, mít vedle sebe na jevišti zase chlapa," utrousila při zkoušení na jevišti divadla Metro Zuzana Bubílková, která je z posledních let zvyklá moderovat Politické harašení víceméně sama. Tím chlapem vedle ní není nikdo jiný než zpěvák Martin Maxa, který se potí v obleku a v kravatě, leč v moderování jí sekunduje více než zdařile. „Já zase nejsem zvyklý na obleky," přiznává Martin, který zatím v Politickém harašení vystupoval ve scénkách, ale v roli rovnocenného moderátora ho uvidíte na Silvestra úplně poprvé. „Toto Politické harašení bude velmi podobné těm ostatním. Lišit se bude hlavně tím, že navazuje na přímý přenos z Václavského náměstí," dodává režisér tohoto pořadu Jiří Adamec. Kromě této novinky se můžete těšit na scénky „on a ona před televizí" či „on a ona po třiceti letech", a dozvíte se mimo jiné třeba i to, jak měl být zatčen plukovník Kubice, jaký je rozdíl mezi kelímkem jogurtu a českou politikou a kolik premiérů je třeba k zašroubování jedné žárovky.

3 otázky pro Zuzanu Bubílkovou
Psala jste scénář déle než obvykle a dala jste si na něm více záležet, vzhledem k tomu, že jde o Silvestra?
Scénář připravuju vždycky podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a to samozřejmě platilo i tentokrát. Leccos jsem v něm ještě pozměnila podle toho, jak na vtipy reagovali diváci na mých zájezdech.

Patříte k fanouškům, či k odpůrcům Silvestra?
Já osobně spíš to druhé. Silvestr mi vždy připadal den jako každý jiný. Na ten letošní se ale moc těším, měla bych ho totiž strávit s rodinou ve Spojených státech.

Věnovala jste u příležitosti silvestrovského Harašení nějakou zvláštní péči své garderobě?
To jsem nechala na kostymérkách a příliš jsem jim do toho nemluvila.


3 otázky pro Michala Suchánka
Už tušíte, jaké scénky si připravíte do silvestrovského Tele Tele?
Natáčet budeme až v půli prosince, takže definitivně ještě rozhodnuti nejsme. Ale už víme, že se to ponese v duchu silvestrovské oslavy v restauračním zařízení.

Slavili jste už někdy Silvestra společně?
Ne, nikdy. Rodiče nás totiž nikdy nepustili z domova.

Jak bude vypadat váš letošní poslední večer v roce?
Budu slavit s kamarády svoje narozeniny. Měl jsem je sice v červenci, ale tehdy jsem neměl na oslavy čas.

Petr Rychlý: „Silvestr bude nejbouřlivější noc v roce!"
Jaké pocity ve vás převládají, co se moderování letošního Silvestra týče? Máte trému, nebo se na to těšíte?
No, od každého pocitu trochu. Je to pro mě krok do velikého neznáma, velká premiéra a výzva a dá se říci, že i adrenalin. Poprvé v životě totiž budu moderovat přímý přenos.

Ten bude probíhat přímo z Václavském náměstí. Už jste někdy slavil Silvestra v centru Prahy?
Ne, nikdy. Před deseti lety jsem si chtěl udělat romantickou procházku centrem Prahy s celou rodinou. Vyšel jsem v pravé poledne z metra a za minutu jsem byl zpátky. Procházku mi znemožnily a znechutily výbuchy zábavní pyrotechniky.

A kde ho tedy slavíte nejčastěji?
Já jsem většinou v divadle obsazován do komedií a naše divadlo Na Fidlovačce vždy na Silvestra hraje od pěti hodin odpoledne představení. Pak prchám domů. Tam na mě čekají kamarádi a přátelé, se kterými si rád pokecám bez televize. Televizi pouštím na Silvestra až deset minut před půlnocí. Rád se dívám na strojek času a pak klasicky bouchneme šampus a všem z rodiny popřejeme všechno nejlepší.

Co se vám osobně vybaví, když se řekne Silvestr?
Co se mi vybaví? „Jéje, Silvestr. Budu muset hrát v divadle, nebo budu mít volno a budu moct jet na hory lyžovat? Ach jo, tak zase hraju. Nikam nejedeme, ale slavíme."

Připomenete během moderování nějak svou postavu doktora Mázla ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, nebo to pojmete úplně jinak?
Určitě ji připomenu, ale žádné převleky ode mě nečekejte. Snad trochu poodhalím zákulisí natáčení Ordinace. Víc ale prozradit nechci. Jen ať se diváci dívají!

Do jaké míry se podílíte na scénáři?
Neumím tu míru změřit. Já zodpovídám za své mluvené vstupy. Snažím se je psát v zadání, jaké mi bylo předloženo - tzn. „Nechceme po vás třeskutou srandu, buďte elegantní." Nejsem ale na to psaní sám. Scénář píšu ve spolupráci s úžasně citlivým a múzicky vnímavým člověkem - Radanem Dolejšem.

Čím bude podle vás letošní Silvestr na Nově zajímavý?
Poprvé v historii televize Nova to bude Silvestr vysílaný živě, navíc přímo z Václavského náměstí. Dominantou jeviště bude svatý Václav. A protože je to živé vysílání, tak divák bude mít jedinečnou příležitost slavit se všemi umělci zároveň. Věřím, že ten večer jak na Václavském náměstí, tak i divák doma prožije nejbouřlivější noc v letošním roce. Prostě a jednoduše - bude to mejdan roku z Václaváku. Moc se na všechny těším!

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz