Zpravodajství

Kradl a současně natočil svůj obličej

Kradl a současně natočil svůj obličej
Zdroj: TV Nova

Brněnští policisté si v těchto dnech připsali na konto pravděpodobně nejrychleji vyřešený případ krádeže. Pachatel kterého dopadli po pěti minutách, by nejspíš zvítězil v soutěži o nejhloupějšího zloděje roku. Při krádeži bezpečnostní kamery totiž natočil svůj vlastní obličej.

Objekt, kam se zloděj vydal za svým nočním lupem, je hlídán bezpečnostními kamerami. Muž se jednu z nich rozhodl ukrást. Zloděj musel překonat 2,5 metru vysokou zeď s ostnatým drátem. A vyšplhat po zdi do výšky 3,5 metru.

Pracovníci bezpečnostní agentury ho mezitím sledovali na monitoru a nevěřili vlastním očím.

Muž se snažil ukradenou kameru strhnout na zem pomocí lana, když to nepomáhalo, šplhal nahoru a věšel se na ni celou svojí vahou. Policistům přitom pořizuje detailní záběry vlastního obličeje.

Policisté si jej vychutnali

Zloděj unikal spravedlnosti pouhých pět minut. Když začali policisté s výslechem, nestačili se divit. Při osobní prohlídce nalezli kromě kamery v hodnotě šesti tisíc korun také kradenou platební kartu.

Třicetiletý muž je v současné době stíhán na svobodě. Za trestný čin krádeže mu hrozí až dva roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz