Zpravodajství

Pendolino zabíjelo na Pardubicku

Včera večer před půl sedmou zemřel pod koly vlaku ve Chvaleticích na Pardubicku 16letý chlapec, a to jen kvůli tomu, že si zkracoval cestu domů přes koleje. I dnes, pár hodin po tragédii, jsme natočili na stejném místě přecházet další mladé lidi.


Na chvaletickém nádraží vyhasl včera večer život 16letého Michala úplně zbytečně. Kdyby si chlapec po vystoupení z osobáku nekrátil cestu přes koleje a nepřehlédl projíždějící rychlík v opačném směru, mohl dnes žít. Včerejší tragédie například pro místní hochy zřejmě nic neznamenala. Místo, aby šli podchodem, skočili do kolejiště.

Riskantním přeskakováním pražců navíc ušetřili jen pár desítek metrů. Hazardéři ale zapomínají, že brzdná dráha soupravy je například při rychlosti 60 kilometrů v hodině 400 metrů a že rychlík jedoucí stovkou brzdí skoro kilometr.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz