Zpravodajství

Millerová drží vodkovou dietu

Sienna Millerová chce kvůli své nejnovější roli zhubnout. Hodně zhubnout. "Rozhodla jsem se pít vodku místo vína, protože má míň kalorií," říká. Další z jejích triků je jíst omeletu připravenou jen z bílků.

Štíhlá herečka chce shodit další kila pro roli Edie Sedgewickové ve filmu Factory Girl (Holka z továrny), který má přijít do kin v příštím roce. Sedgewicková byla múzou Andy Warhola, ztělesnění ducha poloviny šedesátých let, ale také to byla dívka s mnoha problémy, mezi něž patřily drogy a bulimie. Takže se Sienna, která se nedávno rozešla s Jude Lawem a prý i s Danielem Craigem, rozhodla uchýlit k radikálním krokům, aby se postavě co nejvíc přiblížila.

Ve filmu hraje Sienna po boku Guy Pierce, který představuje Warhola, a Haydena Christensena, který ztělesnil Ediina fiktivního milence, Billyho Quinna - o tom se předpokládá, že je jakousi kombinací tří mužů, Boba Dylana, tragicky zemřelého zpěváka skupiny Doors Jima Morrisona a Sira Micka Jaggera. Sedgewicková zemřela v osmadvaceti letech na předávkování barbituráty. Doufejme, že se Sienna s postavou neztotožní příliš.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz