Zpravodajství

Barvení airbrush zůstane zachováno

Barvení airbrush zůstane zachováno

Výrobci syntetických barev ředitelných ředidly tvrdí, že zachrání uměleckou techniku Airbrush, kterou se zejména na auta, motorky a helmy barvou nastřikují nádherné motivy. Aibrush výtvarníci, se totiž zalekli vyhlášky na ochranu životního prostředí. Ta přikazuje výrobcům syntetických barev od nového roku razantně snížit ve výrobcích obsah těkavých látek, což podle výtvarníků prý znamená konec výroby dosavadních tradičních barev, které doposud používali.


Nádherné motivy, které vás vtáhnou do děje. To je současný airbrush, který využívá syntetické barvy. Jenomže Evropská komise od ledna 2007 zakázala výrobu barev, které výtvarníci doposud používali. A to je vyděsilo.

Výrobci nátěrových hmot přišli s tím, že mají řešení. Totálně změní složení syntetických barev a splní tak přísné limity obsahu těkavých látek.

Airbrusheři teď s napětím čekají, co bude následovat. Výtvarníci malující velké plochy totiž potřebují, aby barva hned zaschla, což umí pouze syntetika.

Airbrusheři teď s napětím očekávají, jaké barvy se objeví na trhu. Pokud nebudou vhodné, prý začnou nakupovat, sice hodně toxické, ale použitelné barvy, v zemích mimo Evropskou unii.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz