Zpravodajství

O Vánocích si přijdou na své i mlsouni

K Vánocům neodmyslitelně patří cukroví. To se buď peče doma a je s ním spousta práce, anebo se kupuje.


Paní Festová už téměř pět týdnů žije pouze v kuchyni. Je na mateřské dovolené a tak celé dny peče a peče. Tradiční druhy má už hotové a tak hledá v kuchařkách a časopisech nové recepty, do kterých by se ještě pustila.

Někdo už má pohodičku

Zato paní Miluše Karyšová se pečením cukroví nestresuje. Prý se ho už za celý život napekla až dost a nikdy si svátky kvůli věčnému honění v kuchyni neužila, proto si ho objednává ve zdejší cukrárně. Stačí sem jen zajít. To jí zabere pár minut, pečení by jí trvalo týdny.

Většina hospodyněk však nedá na domácí cukroví dopustit. Prý by jim ani jejich drahé polovičky a děti neodpustily, kdyby na vánočním stole chybělo to jejich oblíbené. A to se koupit nedá.

Ať už cukroví pečené doma nebo koupené, rozhodně by podle tradice na vánočním stole chybět nemělo.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz