Zpravodajství

Myslivec skandálně zastřelil rysa

Slovensko šokovaly amatérské záběry z mobilu, na kterých myslivci zastřelili v obci přísně chráněného a ohroženého rysa ostrovida, jehož hodnota je 80 tisíc korun. Namísto toho, aby rysa uspali a převezli do karanténní stanice, tak ho zastřelili. Zabili chráněné zvíře. Udělali to však bez povolení a v obci.


Slováci jsou záběry šokováni. I ministerstvo životního prostředí se otřásá v základech. Nikdo nechápe, jak se myslivec mohl tak příšerného činu dopustit. Rysa nejprve zahnali na místo, kde se již nemohl bránit, a potom jej chladnokrevně zastřelili. Tělo vzácného zvířete spadlo nemohoucně k zemi a celému Slovensku při pohledu na tyto záběry zabolelo u srdce.

Rys je přísně chráněn 

Rys ostrovid žije i v Česku. Je podobně jako na Slovensku přísně chráněn. Nejvíce se rysům daří na Šumavě.

Kočkovitá šelma vás může v lese pořádně vystrašit. Sama je ale plachá, na člověka si netroufne. Rysi se řídí heslem: "Kdo uteče, ten vyhraje." Slovenská ušatá šelma utéct nestačila, stala se tak obětí bezohledných nimrodů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz