Zpravodajství

ČEZ by měla prodávat elektřinu na burze

Ministerstvo průmyslu dnes představilo plán, který má zamezit dalšímu prudkému zdražování elektřiny. Společnost ČEZ by měla nově prodávat co nejvíc svojí elektrické energie na pražské burze.


Dosud ČEZ nabízel jen malou část elektřiny na aukci a podle nejvyšších nabídek pak stanovil cenu veškeré elektřiny. To, jestli elektřina v krátké době zlevní nebo aspoň přestane zdražovat, prý ale nikdo odhadnout neumí. Od července příštího roku by ji měl ČEZ prodávat na pražské burze - podobně jako se na jiných burzách obchoduje s ropou nebo zlatem.

Za rok jde o tisíce

Sami si můžete udělat obrázek o tom, jak elektřina pro naše domácnosti zdražuje. V ročních fakturách jde o tisíce korun. Třeba manželé Metayerovi z Lhotky nad Labem si před lety pořídili jako první ve vesnici elektrické topení. Teď jim faktury vyrážejí dech. "Letos to vypadá, že 4 až 6 tisíc zaplatím víc," nechali se slyšet manželé. 
 Jestli má pravdu ministerstvo průmyslu, a cena elektřiny se zastaví nebo opět budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy, se ukáže až za rok - kdy Energetický regulační úřad oznámí, kolik bude stát elektřina v roce 2008.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz