Zpravodajství

Sakury kvetou i o Vánocích

Takové vánoční překvapení, jaké přichystala příroda obyvatelům Rokycan, tady ještě nebylo. Na náměstí tam totiž rozkvetlo hned deset sakur najednou. A je to o to větší rarita, že hned vedle kvetoucí nádhery stojí nazdobený vánoční strom.


Mladé stromy japonského původu se obsypaly květy před několika dny a kvést budou nejspíš i na Štědrý večer. Odborníky ale kvetoucí stromy ani pár dnů před Vánocemi příliš nepřekvapují, rokycanské sakury nejsou jediné, třeba v plzeňské zoo právě kvete mladá třešeň.

Koledy pod sakurou

V Rokycanech si tak budou lidé moci o Štědrém večeru zazpívat koledy nejen po rozzářeným vánočním stromem, ale i pod kvetoucími sakurami. Možná hodí do placu i nějakou japonskou lidovku nebo tokijskou koledu, zatím však nemají objednaného interpreta.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz