Zpravodajství

Otevřená D8: Z Ústí do Drážďan za 20 minut!

Otevřená D8: Z Ústí do Drážďan za 20 minut!

Česko má další novou dálnici. Už dnes večer se dostanete z Ústí nad Labem až do Drážďan za dvacet minut. Ředitelství silnic a dálnic dnes otevřelo 23,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D8 z Trmic na Ústecku na státní hranici s Německem. První auta tudy projedou kolem 17:00.


Spolu s českým úsekem byl uveden do provozu i úsek německé dálnice A17 směrem do Drážďan, který na českou komunikaci navazuje, a hraniční přechod Krásný Les - Breitenau. Stavba dálnice mezi Trmicemi a německou hranicí začala v roce 2004 a stála 19 miliard korun.

Z Ústí do Prahy to bude horší 

Z Ústecka do Prahy dálnice nepokračuje, protože schází úsek přes České středohoří. Jeho rychlé výstavbě brání především námitky ekologů. ŘSD předpokládá, že se mu úsek podaří postavit do roku 2009 nebo 2010.  

Už v roce 1968 se naše země dohodla s NDR na tom, že postaví moderní dálnice, které spojí Berlín a Prahu. Nový úsek D8 vede z Ústí nad Labem na státní hranici a doplňuje ho pět mimoúrovňových křižovatek.

Nejdelší tunel v ČR

Dálnice D8 bude něčím výjimečná, povede totiž nejdelším dálničním tunelem v České republice.

Dva kilometry totiž pojedete tunelem Panenská skrz Krušné hory. Osmdesátikilometrovou rychlostí to stihnete za necelé dvě minuty.
Jenže nový úsek přinese také problémy. Kvůli protestům ekologů totiž stále chybí část dálnice přes České středohoří. Města podél Labe se proto bojí dopravního kolapsu.

Slavnostní otevření dálnice začne už dnes v deset hodin, v podvečer už bude v provozu pro veřejnost.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz