Zpravodajství

Živé vánoční stromky jdou na odbyt

Živé vánoční stromky jdou na odbyt

Více než padesát procent Čechů bude mít letos živý vánoční stromeček. Právě v těchto dnech jejich prodej vzrostl na maximum a tak obchodníci zažívají návaly kupujících. Hitem letošních Vánoc je prý stromek pořízený přímo na plantážích.


Jedna z největších plantáží vánočních stromků je na Jindřichohradecku. Výrůstá tam až 30 tisíc stromů. Jeden smrkový vánoční stromek roste až šest let. Jedli trvá až deset let, než se může stát ozdobeným symbolem Vánoc.  

Vánoční stromek přímo z lesa je nezastupitelný. Byť se v některých domácnostech objevují umělé stromky, vůni čerstvého smrku či borovice nahradit nedokáží. Většina lidí se tak kloní k živým vánočním stromkům. Neodradí je ani to, že na rozdíl do atrap stromky z lesa po čase uschnou a opadají.

Někteří výtečníci ale neváhají uříznout si stromky v lese načerno. Kdyby tak postupoval každý, více kopců u nás by se zřejmě jmenovalo Lysá hora.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz