Zpravodajství

Odborníci varují: Pozor na přežrané psy!

Vánoční svátky jsou příležitostí k velkému hodování. Dopřáváme si řízky, salát, klobásy, chlebíčky, cukroví a vše to zalijeme dobrým vínem či pivem. Na rady dietologů nedbáme. Bohužel lidé dopřávají hojnost i svým domácím mazlíčkům. Přežraný pes se pak v lepším případě pozvrací nebo dostane průjem. Pokud se ale nacpe čokoládou, může i zemřít - je pro něj totiž toxická. Pes tedy rozhodně vánoční svátky neocení a je lepší ho z hodování vynechat.

Co dělat se psem, když je mu zle?
Podle veterináře Františka Pochobradského je nejlepší psovi naordinovat půst. Prostě mu nedat nic žrát a dávat mu v průběhu celého dne malé dávky vody. „Velké množství tekutiny naráz by psovi  také neudělalo dobře, protože by pak měl v prázdném žaludku akvárium," řekl zvěrolékař. Pokud zdravotní problémy zvířat přetrvávají, je potřeba vyhledat odbornou pomoc.

Co dělat se psem, když předstírá hladového?
Psi však mají jednu zvláštní vlastnost - dokáží se tvářit smutně a předstírat hladové. Jen zatvrzelé srdce takovému oskarovému výkonu odolá. V tom případě volte raději hovězí maso, rozhodně ne vepřové, kvalitní těstoviny nebo rýži. Ovšem ne v množství překračujícím běžnou stravní dávku.

Co dělat se psem, když sežere bramborový salát?
Na své mazlíčky si dávejte pozor i proto, abyste v nestřeženém okamžiku nepřišli třeba o svůj bramborový salát. Jeden jezevčík se totiž před lety o svátcích vkradl do místnosti s bramborovým salátem a přistižen byl až v okamžiku, kdy ho měl téměř celý v sobě. Naštěstí to ustál bez trvalých následků, jen musel štědrovečerní dobrotu vyběhat. No a co dělat v takovém případě? Vzít psa na procházku a dát si kapra s chlebem.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz