Zpravodajství

Zelenka starší: Můj syn není chladnokrevný vrah

Nemocniční vrah Petr Zelenka, který je obviněný z osmi vražd a několika pokusů o vraždu měl dnes první návštěvu. Do vazební věznice za ním přišel jeho otec. U jejich rozhovoru byl přítomen i policejní vyšetřovatel, který sledoval, zda se nebaví o věcech, které by mohly ovlivnit další vyšetřování.


"Nevěřím tomu ani na vteřinu a to si o mě myslete, co chcete. Nevěřím tomu, že by Petr byl schopný, že by to byl nějakej chladnokrevnej bestiální vrah, kterej by si to připravoval a kterej to dělal," řekl Zelenka starší.

Psychický faktor

"Já jsem o tom naprosto stoprocentně přesvědčenej, ten faktor nějakýho psychickýho selhání, nějakýho momentu, který odstartoval tuhletu strašnou situaci," dodal Zelenka.

Návštěva otce trvala předepsanou hodinu a půl. Původně měli za Zelenkou dorazit i sestra s matkou a jeho přítel, nakonec však přišel pouze Zelenkův otec, který mu, mimo jiné, přinesl i vánoční dárky.

Rodinní příslušníci by prý návštěvu psychicky nezvládli. Zelenka je ve vazební věznici od třetího prosince a pokud se mu prokáže vina, hrozí mu za jeho činy až doživotí. Ze zákona má Petr Zelenka nárok na další návštěvu až za 14 dní.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz