Zpravodajství

Skotům chybějí sukně

Na nedostatek financí si stěžuje kdekdo. Výjimkou není ani britská armáda, respektive její skotský regiment. Jeho příslušníci cítí jako pohanu, že se v budoucnu nebudou moci při slavnostních příležitostech ukázat v parádních uniformách.

Ukázalo se totiž, že kilty jsou nedostatkovým zbožím. Na tradiční skotské sukně, které přihlížející přímo vybízejí k tomu, aby pod ně nahlédli a na vlastní oči se přesvědčili, že se pod nimi skutečně nenachází spodní prádlo, má nárok 5000 vojáků. K dispozici je jich však pouhých 320 kiltů. O jeden se proto musí dělit víc než patnáct zájemců.

Tímto způsobem ani pověstní lakomí Skotové však šetřit nechtějí. Nejde přece o peníze, ale o čest. Proto se pustili do hledání smluvního partnera, který by se chtěl spolupodílet na jejich oblečení a cenově by je příliš nezruinoval.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz