Zpravodajství

Před Vánocemi mají lidé napilno

Před Vánocemi mají lidé napilno

Každý rok před Vánocemi je to stejné - tisíce lidí shání na poslední chvíli jídlo na sváteční stůl, výzdobu a další věci. Aby se dostalo na každého, musí se jiní v těchto dnech pořádně otáčet.


Takový shon mají například v pekárnách jen několikrát do roka. V předvánočním čase musejí být rohlíčky obzvláště vypečené. Někteří zákazníci si rádi v obchodech zakoupí mazanec. Vyrobit stovky kusů v pekárně je částečně rutina. Bez zlatých českých ručiček by to ale nešlo. Pekaři jsou mistři svého oboru, s vypětím všech sil zvládnou uspokojit náročný apetit svých zákazníků.

Podobně jsou v jednom kole i prodavačky v supermarketech i v obchodech s oděvy. Zvláště ženy se chtějí líbit, není divu, že jejich manželé často na poslední chvíli shánějí dárky pro potěchu svých nejbližších.

Většina pekařů a prodavaček si ráda oddychne při vánočních svátcích. Hned poté je čekají přípravy na Silvestra, takže se příliš nezastaví.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz