Zpravodajství

Díky pořadu Na vlastní oči se vybraly miliony pro děti

Díky pořadu Na vlastní oči se vybraly miliony pro děti
Zdroj: TV Nova

Obrovský zájem vyvolal středeční vánoční speciál pořadu Na vlastní oči. Téměř čtyři miliony korun teď díky vám použije organizace UNICEF na zlepšení životních podmínek dětí po celém světě. Právě tolik jste jim poslali pomocí dárcovských SMS. Nejen UNICEF, ale i ostatní humanitární organizace mají v těchto dnech důvod k radosti. V předvánočním období prý stále více lidí nemyslí jen na sebe.

Smíchu a vzdělání se desetileté Fatmatě Ba ze Siera Leony moc nedostává. Je sirotek, tvrdě pracuje až šest hodin denně, protože si potřebuje koupit něco, co by většinu českých dětí nikdy nenapadlo - učebnici.

Osudy malé Fatmaty Ba, Lazara z Monte Videa nebo neuvěřitelně tvrdě pracující Kalpany z Nepálu vás oslovily. Vybralo se 3 731 000 korun.
Dárcovské sms můžete posílat až do konce roku. Zlepšit se ale dá i život českých dětí.

Dárky i pro české nejmladší

V Brně už si dárky rozdali, šťastné výrazy klientů denního stacionáře mluví za vše.

"Já jsem si přál mercedes velkej, dostal jsem traktor," řekl TV Nova jeden nadšený mládenec. Štědřejší jsme prý i k lidem s pokladničkami na krku. Pracovníci charitativních organizací mají také jedno přání, abychom na lidi, kteří to nejvíc potřebují nemysleli jen na Vánoce, ale během celého roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz