Zpravodajství

Pozor na autobazary: Každý pátý podvádí!

Pozor na autobazary: Každý pátý podvádí!
Zdroj: TV Nova

Mezi prodejce ojetých aut vyrazila Česká obchodní inspekce (ČOI). Při své nedávné razii zjistila, že každý pátý z více než 70 zkontrolovaných bazarů podvádí zákazníky. Asi nejhůře dopadly jižní Čechy. Tady ze šesti zkontrolovaných prodejců ojetin, podvádí hned polovina.

Prodej havarovaných aut jako nebouraných, nedostatek informací o závadách, nevydání dokladu o koupi. To je jen malý výčet prohřešků, na které ČOI při kontrolách narazila.

ČOI do autobazarů vyrazila poté, co se začaly množit stížnosti lidí. Většinou se jim nelíbilo, že koupili auto s polovinou kilometrů na tachometru, než byla skutečnost.

Odborníci mají jedinou radu. Koupit ojetinu v autorizovaných bazarech u prodejen nových aut. U těch novějších totiž laik rozdíl najetých kilometrů prostě nepozná.

Česká obchodní inspekce už s některými prodejci zahájila správní řízení. V deseti případech udělila blokovou pokutu za více než 17 tisíc korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz