Zpravodajství

Brutální vrah usvědčen pomocí DNA

Po týdnu intenzívního pátrání byl dopaden 38 letý recidivista, který má podle policie na svědomí brutální vraždu 41 leté Slovenky na sídlišti v pražských Řepích. Pachatel na místě zanechal stopy DNA, které ho usvědčily.


Muž z Brněnska (38), jehož podobu ukazujeme v reportáži, zaútočil na 41 letou ženu přímo pod okny panelových domů na sídlišti Řepy v Praze 6 mezi druhou až šestou hodinou ranní.

Umlátil ji boxerem

S obětí měl sexuální styk, podle policistů se možná jednalo o znásilnění. Pak svoji oběť umlátil k smrti pomocí takzvaných boxerů - a zmizel.

 

Kriminalisté na místě zajistili biologické stopy. Ty se shodovaly se vzorky 38 letého muže, který byl v roce 2003 potrestán kvůli krádeži.

 

Kdo by mohl být pachatelem, to policisté věděli z databáze už ve středu. Problémem však bylo muže najít a zatknout. Pohyboval se totiž mezi bezdomovci a přespával na různých místech.

Pražští kriminalisté z takzvané mordparty nakonec muže zatkli dnes krátce po půlnoci.

 

 

Slovenská oběť zde brigádně pracovala

41 letá Slovenka se na našem území zdržovala legálně. Občas pracovala jako brigádnice. V posledních týdnech navštěvovala azylové domy a noclehárny. Jestli se právě tam seznámila se svým vrahem, to ukáže až další pátrání. Muž skončil v policejní cele, kde si odpoledne vyslechl obvinění z vraždy. V případě uznání viny u soudu mu hrozí až 15 let vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz