Zpravodajství

Požár na Rokycansku zničil budovu

S obrovským požárem bojovali celou noc hasiči v Kařezu na Rokycansku. Oheň byl tak silný, že budovu s kancelářemi, ubytovnou a skladem úplně zničil. Majitelé přitom dům vyklízeli, aby ho mohli prodat.


Hořet začalo v této části objektu, brzy byla obě podlaží i střecha v plamenech. K ohni se sjelo devět cisteren a neustále dovážely další vodu k hašení. Na Rokycansku je to jeden z největších požárů letos. S plameny bojují desítky hasičů, už teď je ale jasné, že z objektu nezbudou ani obvodové zdi.

"Dva roky to tu fungovalo takhle, jak to bylo, nikdy to nechytlo, nebyl důvod, proč by to mělo chytnout," řekl majitel objektu. 

Hrozba plynových bomb 

Hasiči měli největší obavu z plynových bomb a barev, které měly být uvnitř uloženy. Proto přijeli i specialisté z hasičské laboratoře.Nakonec se ukázalo, že uvnitř jsou jen dvě svářecí soupravy, které by mohly vybuchnout, hasiči je ale včas vynesli a ochladili.

Nehrozilo ani nebezpečí, že by se někdo otrávil kouřem. Ještě odpoledne se z trosek valil dým, hasiči je rozebírali a prolévali vodou. I když místo požáru už od noci zkoumají policisté i vyšetřovatelé hasičů, zatím není jasné, proč oheň vzplál. Mohlo jít o technickou závadu, budovu ale také mohl zapálit někdo nešťastnou náhodou, zatím není vyloučen ani útok žháře. Podle předběžných odhadů se škody vyšplhají na dva miliony korun.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz