Zpravodajství

Čunek na lidoveckých ministerstvech trvá

Čunek na lidoveckých ministerstvech trvá

Lidovci odmítají ustoupit požadavkům ODS a chtějí si v nové vládě ponechat ministerstva financí a pro místní rozvoj. Podle šéfa KDU Čunka se to, co bylo vyjednáno, už nebude měnit. Na finance by měl jít Miroslav Kalousek a místní rozvoj by měl vést sám Čunek. Z ODS se ale ozývá hlasitá nespokojenost.


Prezidentovi se na seznamu ministrů nelíbí hlavně to, že by se tato vláda měla spoléhat ve sněmovně na přeběhlíky, a na seznamu se mu nezdá jméno Karla Schwanzenberga. Uvnitř koalice, a to hlavně mezi ODS a lidovci, se objevilo další jablko sváru - je jím ministerstvo financí a ministerstvo pro místní rozvoj. 

ODS se financí vzát nechce

Svůj názor řekl Čunek na včerejším večerním jednání Topolánkovi. Jeho reakci se nám získat nepodařilo, oslovili jsme ale některé místopředsedy ODS - a ti hovoří jasně. Hlavně ministerstva financí se ODS vzdát nesmí.

"Výkonnou radu svolávat nebudu, protože od ní mám jasný mandát," řekl ale již dříve Mirek Topolánek.

Podle našich informací si koaliční partneři dají přes vánoční svátky ve vyjednávání pauzu. Dalo by se říct, že jsou ale v jakési pohotovosti a v případě nutnosti se prý okamžitě sejdou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz