Zpravodajství

Kosti v krku znepříjemní Štědrý den

Zapíchnuté kosti v krku každoročně přivedou během vánočních svátků desítky lidí na pohotovosti. Dokonce už den před Štědrým dnem, se objevil takový případ. Lékaři ale upozorňují, že ne vždy je kost v krku důvodem k volání pohotovosti.


Nejčastěji se kost zasekne do krční nebo jazykové mandle. Jestliže se vám tato nepříjemná událost stane a kost se vám zapíchne do krku, vyčkejte.

Jestliže bolest při polykání trvá několik hodin, navštivte pohotovost. Lékaři také varují před domácím vyndáváním kostí z krku.

Zapíchnuté kostičky nejsou na vánoce ničím výjimečným. Jenom v nemocnici Na Bulovce vyndávali vloni na Štědrý den 16 kostiček. A dokonce už dnes mají na svém kontě jeden takovýto zákrok.

Domácí recepty

Zaručených domácích receptů na vyndání kosti je hned několik - zajíst ji chlebem nebo zelím. Lékaři jsou ovšem opatrnější.

Vykostit kapra je velkým uměním a dá to hodně práce. Zvládnou to jen ostřílení rybáři a kuchaři.

Jestliže vám přesto kostička v kru zůstane, není to důvod k panice. Stačí se jen v klidu dopravit do nemocnice.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz