Zpravodajství

Tlustý odvolal ředitele celní správy

Nepěkný dárek k vánocům dostal generální ředitel celní správy Zdeněk Richtr. Hned po svátcích ve své funkci končí. Ministr financí Tlustý ho odvolal za to, že celní správa v takzvané kauze Bena nevybrala spotřební daň a DPH. I s úroky jde celkem o sedm miliard korun. Daňový únik vyšetřuje policie.


"Včera ministr financí podepsal odvolání generálního ředitele celní správy Zdeňka Richtra. Toto odvolání nabyde účinnosti 27. prosince," řekla Veronika Hovorková, tisková mluvčí ministerstva financí. A co bylo důvodem odvolání pana Richtra ? "Hlavním důvodem byla jeho osobní odpovědnost za postup celní správy v tzv. kauze Bena, kde nedocházelo k výběru spotřební daně a DPH v úhrnné výši 7 miliard korun včetně příslušenství," dodala Hovorková.

Únik šetří policie

 

Případ velkého celního úniku šetří policie. Firma Bena údajně skladovala pohonné hmoty nakoupené v České republice společně s nezdaněným zbožím z ciziny. Při odčerpávání zboží se pak nerozlišovalo o jaké zboží jde. A tady zřejmě došlo k daňovým únikům.

 

Za to, že celní správa pochybila při vybírání spotřební daně a DPH, může nyní Ministerstvu financí hrozit náhrada škody v řádech desítek milionů korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz