Zpravodajství

Model Přerova není, sochař se zpozdil

Model Přerova není, sochař se zpozdil
Zdroj: TV Nova

Nepříjemné chvíle zažila radnice v Přerově. Dnes měla veřejnosti představit bronzový model města, který nechala vyrobit k 750. výročí povýšení Přerova na město. Jenže - sochař model nestihl vyrobit a oznámil to pouhé dva dny před slavnostním odhalením. Radnice proto na poslední chvíli musela rušit pozvánky.

Z chlouby Přerova je pořádná ostuda. To, že sochař nestihl bronzový model vyrobit, Přerovany doslova rozzuřilo. Takový vánoční dárek tedy rozhodně nečekali.

Přitom sochař prý neustále tvrdil, že dílo za více než 1 600 000 korun stoprocentně stihne včas dokončit.

Sami jsem se byli v ateliéru podívat. Podle sochaře je dílo v současnosti ve slévárně, tedy těsně před dokončením.

Primátor tvrdí,že celá záležitost bude mít ještě dohru, sochaři prý naúčtují penále.

Sochař slibuje, že bronzový model bude stát v Přerově hned po novém roce. Jisté je ale jedno, dílo už ztratilo smysl.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz