Zpravodajství

Dušan Klein najde pod stromkem páté vnouče

Dušan Klein najde pod stromkem páté vnouče
Zdroj: Korzo

Už čtyřnásobným dědečkem je režisér Dušan Klein a jak sám říká, vnoučata jsou jeho celý život. Nedávno se dozvěděl další radostnou zvěst. Jeho rodinný klan se začátkem dubna rozroste o dalšího člena. Narodí se mu už páté vnouče.

"To je ta nejradostnější zpráva, kterou jsem v tomto roce dozvěděl. Moje vnoučata miluji nade vše a už se těším, až pátý drobeček bude na světě. To bude velká událost v naší rodině a určitě ji patřičně oslavíme," svěřil se tiskové agentuře Korzo Dušan Klein.

Válku přežil náhodou
Velká rodina má pro známého režiséra velký význam. Pochází ze slovenské židovské rodiny a jeho otec i většina příbuzných válku nepřežila. Jako tříletý chlapec se dlouhé měsíce skrýval před nacisty se svými sourozenci a maminkou v bratislavském klášteře. Po prozrazení úkrytu byli všichni vězněni v Terezíně, kde se shodou náhod dožili konce války.

"Velkou rodinu jsem nikdy nezažil, proto se tak často stýkáme se svými dětmi, držíme spolu a udržujeme i naše tradice. Pokaždé když vidím vnoučata, tak se dostaví vzpomínky na válku. Podle plánů nacistů se vlastně tyhle děti nikdy neměly narodit. A jsem šťastný, že je mohu vychovávat a dávat jim do života to nejlepší," usmál se režisér.

Svátky ve znamení práce 
Dušan Klein pro velké na oslavy moc nemyslí. I několika volných dní využije nikoliv k odpočinku, ale k práci. "Slavit vlastně nebudu nic. Na Štědrý večer jsme samozřejmě s vnoučaty, pro které už máme připravenou nadílku. Já ovšem nevím, jaké dárky dostanou. Mám hodně pracovních povinností, a tak jsem na jejich nákup neměl vůbec čas. Všechno nakoupila manželka. Po Štědrém dnu ale vnoučata odjedou na hory a budeme s manželkou sami.

Konečně doženu všechny resty, které se mi nashromáždily za celý rok. Do konce roku budu opravovat a pročítat nové scénáře, a musím vyřídit ještě další hromadu věcí. Silvestra neoslavujeme vůbec, neboť mi bujaré veselí trochu vadí. Dáme si s manželkou jenom trochu šampusu a popřejeme si. Jsem rád, že jsem se letošního roku dožil, neboť v mém věku je každý den vzácností," prozradil Korzu Dušan Klein.

Připravuje svatbu
Ihned po Novém roce čeká režiséra doslova pracovní smršť. Natáčet bude hned několik projektů najednou. "V srpnu pak dokončíme film Svatba na bitevním poli s Bolkem Polívkou v hlavní roli a chtějí po mě ještě deset dalších dílů seriálu Ulice. Je toho prostě moc, ale jsem na podobné tempo zvyklý. Člověk se jenom musí naučit dobře zacházet s časem," pokrčil režisér rameny.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz