Zpravodajství

Kate dala košem Alžbětě II.

Bylo to dosud něco nevídaného a neslýchaného. Britská královna Alžběta II. vůbec poprvé dovolila, aby se slavnostního vánočního oběda 25. prosince na zámku Sandringham účastnila neprovdaná partnerka člena užšího rodinného kruhu. Této pocty se dostalo Kate Middletonové, přítelkyni jejího vnuka prince Williama.

Čtyřiadvacetiletá Kate, jež se s prvorozeným synem následníka trůnu prince Charlese seznámila při jeho studiích na skotské univerzitě St. Andrews a již čtyři roky s ním tvoří nerozlučný pár, však pozvání odmítla. Důvod? Podle listu The Mail on Sunday chce Williamova milá trávit svátky v kruhu vlastní rodiny, která se dosud nedokázala vzpamatovat z bolestné ztráty, jež ji postihla. Krátce po sobě totiž přednedávnem zesnuly obě Kateiny babičky a pozůstalí cítí potřebu být o Vánocích pohromadě.

Neoficiálně se však proslýchá, že příčina její neúčasti u panovnické tabule tkví v něčem zcela jiném. Jeden z blízkých známých, jenž ovšem vehementně trval na své anonymitě, totiž týmž novinám prozradil, že je Kate ochotna zasednout s královnou i jejími příbuznými k jednomu stolu až ve chvíli, kdy bude oznámeno její oficiální zasnoubení s princem Williamem.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz