Zpravodajství

Místo třešničky zdobí vánoční dort diamant

Na štědrovečerní tabuli nesmějí pochopitelně scházet ani sladkosti. Většinou cukroví, pečivo nebo dorty. V některých rodinách se tradičně spoléhají na domácí výrobu, jiní dávají přednost produktům profesionálních cukrářů a pekařů. Na obzvlášť náročné a hlavně movité zákazníky myslí proslulí mistři těchto oborů, kteří každoročně přicházejí s nevídaným překvapením.

Letos se mezi ně zařadil Japonec Masami Miyamoto, jehož cukrářská kreace vzbudila mimořádnou pozornost. Samotný výrobek je sice zhotoven z prvotřídních surovin, ale není v podstatě ničím jiným než lahodně chutnajícím a úhledně vypadajícím čokoládovým dortem. Místo pověstné třešničky ho však zdobí padesátikarátový diamant, díky němuž se jeho cena vyšplhala na 650 000 euro (cca 18 milionů korun).

Luxusní ósacký obchodní dům Takashimaya, jenž ho nabízí svým klientům, pevně věří, že najde zájemce o koupi. Jeho mluvčí ubezpečuje, že hodnota použitého drahého kamene plně odpovídá uvedené ceně. A proč by tedy některý z mužů, kteří disponují tučným kontem, nepřekvapil partnerku zcela neobvyklou prezentací vzácného daru.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz