Zpravodajství

Závodní kůň vrátil muži zrak

Poté, co ho do hlavy uhodil kůň, začal veterán z druhé světové války Don Karkos (82) znovu vidět na pravé oko. Přitom na ně oslepl před šedesáti čtyřmi lety, když ho do hlavy zasáhl šrapnel.

Panu Karkosovi se snažili navrátit zrak různí doktoři, ale podařilo se to až plnokrevníkovi jménem My Buddy Chimo. Několik hodin poté, co do pana Karkose, který pracuje jako ochranka stájí, uhodil při nasazování ohlávky přesně do místa, kde jej v roce 1942 zasáhl šrapnel, začal se mu navracet zrak.

"To, že mne kůň kopne, patří občas k mému zaměstnání, ale nikdy dřív do mne žádný kůň nevrazil tak prudce. Dost mne to vzalo, byl jsem z toho úplně mátožný. A pak, později večer, se mi začalo do pravého oka vracet vidění. Bylo to naprosto neuvěřitelné. Po doktorech jsem běhal celý život a vždycky mi říkali, že pro mě nemohou nic udělat," líčí svůj šťastný zážitek Don Karkos.

Ačkoliv jeho vidění ještě není úplně perfektní, od nehody vidí pan Karkos poškozeným okem poměrně ostře na vzdálenost pěti metrů. Říká, že je koni vděčný a přiznal se, že ho oproti ostatním poněkud protěžuje: "Vycházím teď s Buddym náramně dobře a starám se, aby mu nikdy nic nechybělo."

Doktor Douglas Lozzaro, šéf očního oddělení univerzitní nemocni na Long Island, si vysvětluje celou událost jako výjimečně šťastnou náhodu, při níž náraz pravděpodobně posunul odraženou čočku zpět na místo, kam patří. Varuje však důrazně širokou veřejnost, že ne každý náraz do hlavy může mít příznivé následky!

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz