Zpravodajství

Tragická nehoda: muž lezl na vagón, zabil ho elektrický výboj

K velké tragédii došlo nad ránem na nádraží v Hrušovanech u Brna. Mladý Slovák tam vylezl na vagón jednoho z vlaků a nevědomky se tak dostal do blízkosti trakčního vedení. Po zásahu elektrickým proudem na místě zemřel.


Tragédie se odehrála na železničním nádraží kolem třetí hodiny ranní. Devětadvacetiletý Slovák údajně pod vlivem alkoholu šel s přítelkyní podél kolejí. Pak dostal nápad, že přeleze nákladní vagón. Jakmile se ale muž přiblížil k vedení, zasáhl ho elektrický výboj. Byl na místě mrtev.

 

Podobné případy bohužel nejsou výjimečné

Například loni na nádraží v Olomouci naprosto zbytečně zemřel patnáctiletý chlapec. Přelézal z jednoho vagónu na druhý, chytl se troleje a spadl mezi vagóny. Otřesné jsou záběry z dalšího případu. Na operačním sále se lékaři marně snažili zachránit těžce popáleného třináctiletého chlapce. Také on si hrál na střeše vagónu.

České dráhy varují všechny před lezením po železničních vagónech, stejně jako před přibližováním se trakčnímu vedení, ve vedení je až 25 tisíc Voltů. K tomu, aby člověka proud zranil nebo zabil, se přitom ani nemusí dotýkat vedení. K výboji může dojít už ve chvíli, kdy se přiblíží drátům na pouhého půl metru.

Blíží se silvestr a s ním bujaré oslavy. Záchranáři a policisté se obávají, že se tyto případy budou opakovat a důrazně přitom varují různé dobrodruhy, aby si raději dávali dobrý pozor.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz