Zpravodajství

ODS zatím nechce ustoupit z návrhu složení nové vlády

ODS zatím nechce ustoupit z návrhu složení nové vlády
Zdroj: TV Nova

I když politici po dlouhé době dali přednost vánočnímu volnu před jednáním o nové vládě, hned po svátcích se podle šéfa lidovců do toho pustí znovu. Prý by se měli už shodnout na koaliční smlouvě. Druhý muž ODS Pavel Bém totiž řekl, že Topolánek ve sporu o ministerská křesla lidovcům a zeleným nejspíše ustoupí.

ODS, lidovci a zelení před svátky jednali do poslední chvíle. Poté, co prezident odmítl jmenovat Topolánkem navrženou vládu, podle všech se ještě otevřel prostor pro jednání. Jenže lidovci nechtějí ustoupit a vzdát se postu ministerstva financí a pro místní rozvoj.

Podle předsedy lidovců je dohoda, která byla učiněna mezi ODS, KDU- ČSL a Stranou zelených dobrá a není žádný důvod ji měnit. Na svém si trvají i zelení. To znamená na jméně Karel Schwarzenberg na postu ministra zahraničí. První místopředseda ODS Pavel Bém nevylučuje, že premiér Mirek Topolánek ve sporu o ministerská křesla lidovcům a zeleným ustoupí. Ještě před Vánocemi přitom Bém řekl, že o resort ministerstva financí ODS nesmí přijít.

Teď by si prý Bém dokázal představit, kdyby ODS s lidovci vyměnila ministerstvo financí za ministerstvo průmyslu a obchodu. A také zmírnit napětí mezi Hradem kvůli Schwarzenbergovi. Podle předsedy lidovů Čunka se koaliční dohoda bude podepisovat nejdříve pozítří a nejpozději do konce tohoto týdne. Jestli se změní byť jediné jméno na seznamu vlády nechtěl ani naznačit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz