Zpravodajství

Místo lyžování nabízejí na horách náhradní program

Místo lyžování nabízejí na horách náhradní program
Zdroj: TV Nova

Zájem o vánoční a silvestrovské pobyty na horách se letos poněkud snížil. Kvůli nedostatku sněhu lidé ruší rezervace. A ti, kteří se do Krkonoš přesto vypravili, jsou zklamaní, že ani tam sníh není. Hoteliéři proto narychlo nabízejí jiný program. Podívejte se také na rozhovor o aktuální předpovědi počasí v druhé reportáži.

Skiareály jsou mimo provoz, v Krkonoších se lyžuje jen na dvou místech, a tak turistům nezbývá nic jiného než hledat jiné aktivity. Mnozí se vydávají na procházky po turistických stezkách. Díky teplému počasí se dokonce otevřely letní zahrádky. Majitelé hotelů si snaží udržet si klientelu a tak vymýšlejí náhradní programy.

 

Sportuchtiví turisté si tu ale i bez sněhu přijdou na své. Velmi oblíbenou atrakcí je teď ve Špindlerově Mlýně například tato obří houpačka a trampolína. Živo je i u přehrady. Odvážlivci se nechávají se tady nechají uvazovat do sedáků a spouštějí se po laně.

Přestože turisté sem přijeli lyžemi, vyměňují je teď za plavky. V některých bazénech dokonce prodlužují otevírací doby. Místo večerního lyžování se turisté vydávají do restaurací, kde popíjejí,hrají bowling, squash nebo šipky. A lyže zůstanou zřejmě ve vacích podle předpovědí i v novém roce. 

Podívejte se také na rozhovor o aktuální předpovědi počasí v druhé reportáži.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz