Zpravodajství

Máme další případ údajných finančních podvodů

Máme další případ údajných finančních podvodů
Zdroj: TV Nova

Naše reportáž o podnikání firmy Brokers Job, před kterou varovala Česká národní banka a také policie, má pokračování. Kontaktovalo nás už několik údajně podvedených lidí. Tvrdí, že se s majitelem firmy Janem Křížem setkali v jiné společnosti, která fungovala na principu tak zvaného letadla. A varují všechny, že tehdy jeho podnikání skončilo před soudem kvůli podvodu.

Způsob, jakým anoncuje práci, a způsob rychlého zisku má určité shodné znaky se společnostmi, kterými jsme se zabývali v minulosti. Takhle charakterizovala podnikání Brokers Jobu policie. Upozorňovala na to, že se podobá podvodu typu letadlo. Firma nabízí dvoudenní kurz burzovního obchodování za osm set eur, a nebo za přivedení dalších pěti zájemců o kurz.

 

Jan Kříž, vlastník společnosti, ale firmu hájil: "To je normální věc přece, zprostředkování, dneska přece přímej prodej jinak nefunguje." Kříž už ale udajně podobnou firmu dříve provozoval. Před šesti lety mu prý uvěřil pan Honza a podnikal s ním.

Pan Honza teď říká: "Já jsem nevěřil vlastním očím, když jsem viděl vaši reportáž, že pan Kříž rozjíždí něco, co tolik lidí spálilo." Protože do systému vstoupil brzy, dostal se do vrcholné pozice.

Honza vysvětluje: "Základní vklad byl dvacet jedna tisíc a ty za určitých podmínek vám zůstávaly na jakém si kontu a pokud jste nesplnily podmínky, tak vám odečítají 3 až 4 tisíce korun, až jste se dostali na nulu jako my."

Zisk měl údajně příjít z prodeje spotřebičů. Kdo neměl hotovost, dostal nabídku vzít si úvěr. Úkolem prý bylo ale i shánění dalších zájemců o dealerství. Podle tehdejších spolupracovníků dával Kříž tehdy jednu zásadní radu. Sežeň lidi a ty lidi musí sehnat další lidi, s tím, že máte za každýho zájemce 3 tisíce korun. 

Pan Honza teď tvrdí: "Dostalo se to až k soudu jako úvěrové podvody, nevím co dostal za trest, každopádně odsouzen byl." Kříž vše odmítl komentovat. Pan Honza sám dostal podmínku jako jeden z manažerů firmy. Před Křížem chce ale lidi varovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz