Zpravodajství

Manželům v dražbě možná pomůže obec

Manželům v dražbě možná pomůže obec
Zdroj: TV Nova

Už dvakrát jsme vám ukazovali příběh Zdeňka a Jitky Horkých, kteří se kvůli dluhům chtějí za milion korun nechat vydražit a rok potom někomu cizímu sloužit. Reportáže měly u vás velký ohlas. Desítky lidí chtějí Horkým pomoct.

Desítky telefonátů i různých jiných pozdravů s morální podporou dostali manželé Horkých během vánočního víkendu. Přišly po odvysílání našich reportáží od známých, ale i od úplně cizích lidí. Největší překvapení je čekalo na Štědrý večer. Přišla rodina, donesla kafe, taky cukroví a jejich synovi Kubíkovi dali plyšáka.

Zdeněk a Jitka dluží bankám a lichvářům přes 2,5 milionu korun. Jelikož nemají na splátky, nabídli sami sebe na internetu do dražby. Tomu, kdo dá nejvíc, chtějí celý rok sloužit. Zatím se prý ale nikdo neozval. Manžel říká: "Akorát jeden pán nám volal ohledně sexu, jestli nechce manželka si po telefonu povídat, to jsme odmítli."

Jitčiny a Zdeňkovy problémy každopádně nenechaly téměř nikoho z oklí chladným. Lidé jim chtějí pomoci. Někteří plánují veřejnou sbírku. Tu by měla zaštítit mateřská obec Valdíkov. O tom, jestli obec sbírku ve prospěch Horkých skutečně uspořád,á rozhodne až obecní zastupitelstvo. To by se mělo sejít už 3. ledna 2007.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz