Zpravodajství

TEST: Vteřinová lepidla jsou téměř prázdná

TEST: Vteřinová lepidla jsou téměř prázdná
Zdroj: TV Nova

Mnohá vteřinová lepidla, která se u nás prodávají, nemají deklarovanou hmotnost. Zjistila to Česká obchodní inspekce. V některých tubách chyběly dokonce až dvě třetiny obsahu.

Taky máte někdy pocit, že právě zakoupené vteřinové lepidlo je poloprázdné? Česká obchodní inspekce (ČOI) kvůli tomuto problému lepidla testovala a závěry tento fakt potvrdily. ČOI teď říká: "Kontroly probíhaly na celém území republiky a žádný vzorek neprošel bez problémů, tzn všechny byly vadné."

 

Připravili jsme pro vás malý test

Koupili jsme pět různých vteřinových lepidel a vyzkoušeli jsme, jaké množství lepidla v tubě je. V reportáži uvidíte výsledek. Z jedné tuby se nám dokonce nepodařilo dostat ani kapku, i když jsme celý obal vymačkali.

 

ČOI posuzovala 36 vzorků z dvanácti druhů lepidel a odchylky se pohybovaly od 3 až 64 procent objemu

 

V domácnosti přitom vteřinové lepidlo používá téměř každý. Domácí kutil pan Jaryn s ním pracuje denně. Inspekce zákazníkům vzkazuje: "Pokud má zákazník pocit, že mu není zboží nabízeno v deklarovaném množství může se zákazník obrátit přímo na inspekci, nebo požadovat u prodejce slevu." Se všemi kontrolovanými osobami zahájila ČOI správní řízení a v tom jim hrozí pokuty až do výše několika desítek tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz