Zpravodajství

Vánoční přejídání dovádí lidi na lékařskou pohotovost

Vánoční přejídání dovádí lidi na lékařskou pohotovost
Zdroj: TV Nova

Také letošní vánoční svátky končí pro některé nepříliš příjemně. Příčinou je přejídání. Lékaři už ošetřili desítky lidí, kterým se po konzumaci mastných jídel, salátů nebo smažených ryb udělalo značně nevolno. Zároveň varují, že příliš časté přejídání může mít pro člověka i celoživotní následky.

Žaludeční a střevní potíže, zánět žlučníku nebo slinivky. Podle lékařů se to opakuje každý rok. Nevolnost ale nemusí být důsledkem přejídání se těžkými jídly. Lékaři upozorňují na to, že některé pokrmy se rychle kazí.

Hitparádě vévodí jednoznačně majonézové saláty, uzeniny a otevřené kompoty. Za nimi následují chlebíčky, smažené ryby a řízky. Naopak bát se zatím nemusíme čerstvého ovoce, pečiva a cukrovinek. Podle lékařů jsou dalším úskalím vánočního jídelníčku tradiční jídla: jako třeba husa, kterou si dopřává hodně právě na Vánoce.  Dietologové považují podobná jídla za nebezpečné energetické bomby.

Řešení je podle lékařů a dietologů jediné. Vyměnit povalování u televize za pohyb a přejídání za střídmost. Nápor takzvaných vánočních pacientů čekají v ordinacích i po svátcích. Zkušenosti lékařů mluví o tom, že řada lidí bolest podceňuje a snaží se s ní bojovat až do poslední chvíle sama doma.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz