Zpravodajství

Žena porodila na ulici, dítě bohužel nepřežilo

Žena porodila na ulici, dítě bohužel nepřežilo
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Přímo na ulici v Roztokách u Prahy porodila včera mladá žena dítě. To bohužel i přes okamžitou pomoc přivolaných záchranářů nepřežilo. Rodička je teď ve velmi vážném stavu v pražské motolské nemocnici. Policie vyšetřuje, zda se žena nedopustila trestného činu.

Čtyřiadvacetiletá žena začala údajně rodit na autobusové zastávce. To, že rodí pravděpodobně vůbec nevnímala, protože prý byla pod vlivem drog. V Roztockém bistru ženě pomohli. "Odvedl jsem jí ze zastávky dovnitř do tepla, pak jsem si všiml, že něco drží v ruce a to bylo to dítě. Okamžitě jsem volal záchranku" - říká mimo kameru muž, který ženě pomohl.

"Záchranáři zjistili, že dítě nejeví známky života, pokusili se dítě zresuscitova, ale bohužel jeho základní funkce obnoveny nebyly,2.19 bylo modré zmrzlé," uvedla pracovnice tiskového oddělení Středočeské záchranné služby. Ženu pak záchranka ve velmi vážném stavu okamžitě převezla do pražské Motolské nemocnice. Hodně krvácela a zřejmě byla pod vlivem omamných látek, protože byla dost zmatená a o tom porodu ani nevěděla.

"Ztratila hodně krve trpěla krevní srážlivostí, ale teď už je mimo nebezpečí života," řekla mluvčí FN Motol Eva Jurinová. Policie teď musí až tři dny počkat než bude moci ženu vyslechnout. Šetří se totiž i to, zda se nedopustila trestného činu ublížení na zdraví. Byla provedena bezpečnostní pitva, která byla nařízena vyšetřovatelem. Výsledky budou známy v nejbližších dnech.

Ač se porody na ulici jen tak nevidí, za poslední čtvrtrok jde už o druhý případ. Štastný konec měl totiž porod, který se odehrál v řijnu na kačerově u stánku s novinami. S pomocí trafikanta tam přišla na svět zdravá hločička.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz