Zpravodajství

Až půl milionu cizinců pojeden na silvestrovské oslavy do Česka

Až půl milionu cizinců pojeden na silvestrovské oslavy do Česka
Zdroj: TV Nova

Čím dál víc cizinců přijíždí strávit Vánoce a silvestra do České republiky. Letos to bude podle předběžných odhadů téměř půl milionu lidí. Nejvíc jich přijíždí do hlavního města.

Pražské staroměstské náměstí, Pražský Hrad, stejně jako třeba Český Krumlov. Místa, která patří tradičně k největším lákadlům pro turisty, teď o vánocích praskají ve švech. Strávit štědrý den přijíždí do Česka stále více cizinců. Letos jich bylo 150 tisíc. Ještě větší nápor se přitom čeká na Silvestra.

Odhaduje se, že přijede 270 tisíc turistů. To je o 3 procenta více než loni. Sehnat ubytování na konci roku je tak stále těžší. Hotely přijímají rezeŕvace s několikaměsíčním předstihem. Mezi turisty tradičně převažují Němci a Britové. Nechybějí ale ani Japonci, Italové nebo Rusové.

Kromě hoteliérů jsou se zákazníky z ciziny nadmíru spokojení i další obchodníci. Cizinci omámení sváteční atmosférou kupují téměř vše a na peníze příliš nehledí. V silvestrovském týdnu hlásí 30 procentní nárůst tržeb. V celé České republice utratí cizinci za jediný týden na konci roku neuvěřitelných 10 miliard korun

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz