Zpravodajství

Panenka má tvář španělské princezničky

Prý k tomu došlo čirou náhodou. Španělský výrobce hraček Berenguer chtěl přijít na vánoční trh s novým modelem panenky a dát jí co nejkouzelnější tvář. Než dosáhl kýženého výsledku, dlouho experimentoval. Údajně nevěděl, že vytvořil hračku, jež je k nerozeznání podobná španělské princezničce Leonoře.

Před uvedením na trh ani netušil, zda s ní uspěje, i když si dost věřil. Zájem kupujících o panenku zhotovenou z gumy a silikonu, jež vypadá jako pravé miminko a váží 2,6 kilogramu, předčil veškerá očekávání. Přestože přijde na 66 euro (asi 1850 Kč), je už beznadějně vyprodaná.

Obchodníci si mnou ruce, šťastní rodiče se radují, že překvapili dcerky vytouženým dárkem pod stromeček. Ti, na něž se nedostalo, budou mít svým ratolestem co vysvětlovat. Zda v podstatě samu sebe najde v nadílce i roční Leonor, není známo. Korunní princ Felipe i jeho choť Letizia zachovávají přísné mlčení.
TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz