Zpravodajství

Povánoční slevy právě začínají, levný je hlavně textil a elektronika

Povánoční slevy právě začínají, levný je hlavně textil a elektronika
Zdroj: TV Nova

Jako každý rok i letos zaplnily povánoční slevy desítky obchodů. Sotva skončila předvánoční nákupní horečka, už je všude zase plno lidí. Slevy nabízejí jak velká nákupní centra, tak i malé obchůdky. Největší slevy jsou na textil a spotřební elektroniku.

Plná parkoviště, spousta lidí a pilno u pokladen. Tak vypadala dnešní nákupní centra. Odstartovaly totiž velké povánoční slevy. Díky tak výrazným slevám se dá ušetřit i několik tisíc korun. Ti, kdo teď nakupují, tvrdí, že se rozhodně vyplatilo počkat. I když je zboží ve slevě, obchodníci rozhodně nepřijdou zkrátka. Podle ekonomů se jim i tak prodej vyplatí.

Slevová horečka ale není rozhodně žádnou českou specialitou. Slevy totiž po Vánocích využívají lidé všude ve světě. Stejně tak jako Češi, tak i Němci nebo Francouzi čekají na tyto slevy. Na ještě větší slevy se ale můžeme těšit už teď. Obchodníci je spustí jako tradičně v průběhu ledna.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz