Zpravodajství

Harry Potter smrti neunikne

Harry Potter smrti neunikne
Zdroj: Korzo

Sebelépe střeženému tajemství rozhodně nesvědčí, když je znají více než dvě osoby. Ukázalo se to i v případě čarodějnického učně Harryho Pottera. Je už totiž zcela jasné, že ho v sedmém, závěrečném dílu rozsáhlé ságy čeká sice hrdinský, nicméně definitivní konec.

O senzaci, jež se okamžitě roznesla nejen v literárním světě, se nevědomky postaral sedmnáctiletý Daniel Radcliffe, jenž Harryho ztělesňuje ve filmových přepisech. Takříkajíc si pustil pusu na špacír a prozradil, že protagonista, jemuž vdechla život Joanne K. Rowlingová, skutečně zahyne. Nemá právo žít poté, co se mu podaří zničit věčného protivníka Lorda Voldemorta.

"Vždycky jsem si myslel, že Harry musí zemřít," řekl listu The Sun. "On i Voldemort jsou vyřezáni z jednoho kusu dřeva. A musejí odejít ze světa společně." Miliony Potterových příznivců jeho slova naprosto šokovala. Spisovatelka se sice snaží i nadále mlžit a k Davidových slovům se nijak nevyjádřila. Pouze připustila, že Harry musí zničit dalších pět tzv. horkruxů (okultních předmětů, do nichž kouzelníci vkládají části své duše), aby nadobro skoncoval s černým mágem Voldemortem.

Na potvrzení pravdivosti Davidova slovního úletu si budou muset čtenáři počkat do příštího roku, kdy se Harry Potter and the Deathly Hallows objeví na knižních pultech. Zatím se musejí spokojit s mnohoznačnou větou, jež se objevila na domovské stránce J. K. Rowlingové: "Pak už nebude žádný Harry."

 

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz