Zpravodajství

Zloději vykrádají české památky

Zloději vykrádají české památky

V České republice se za poslední dobu rozmohly krádeže v historických objektech. Velmi častým terčem zlodějů jsou například zámky v jižních Čechách. Mezi ně patří s největším počtem takovýchto útoků Český Krumlov.

Zdroj: TV Nova

Český Krumlov je již tradičním cílem zlodějů. Za letošní rok tu zloději ukradli například okapy v hodnotě 50 000 korun. V oblasti jižních Čech se s podobným problémem potýká i Písek, Tábor, Jindřichův Hradec či České Budějovice. Vzdálenější Červená Lhota na tom není o moc lépe.

Pachatelé jsou většinou dopadeni

Zloději si krádeže předem pečlivě připravují. V objektu si vytipují místa, kam bezpečnostní kamery nedohlédnou. Jelikož se ale většinou jedná o "známé firmy", policie pachatele v těchto případech téměř vždy dopadne. Problém nastává s uhrazením škody. Získat peníze přímo od zlodějů je takřka nemožné. Proto nakonec část škody zaplatí pojišťovny a část daňoví poplatníci.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz