Zpravodajství

Dárky za Vánoce bez prostitutek

Dárky za Vánoce bez prostitutek
Zdroj: TV Nova

Korejská vláda se letos rozhodla k neobvyklému kroku, kterým chce podpřit veřejnou mravnost. Rozdávala dárky úředníkům, kteří slíbili, že během svátků nezajdou do bordelu.

"Když slíbíte, že konec roku slavíte zdravým způsobem a doporučíte totéž i ostatním, dostanete od nás dárky," píše na svých internetových stránkách korejské Ministerstvo pro rovnoprávnost mužů a žen. Ministerstvo má v úmyslu platit určitou částku podnikům, jejichž zaměstnanci přislíbí, že si na konci roku nepůjdou koupit sex za úplatu.
"Korejská kultura zahrnuje pití velkého množství alkoholu a na návštěvu prostitutek se nahlíží jako na něco, čím se zaměstnanci mimo pracovní dobu sblíží a upevní vzájemné vztahy. Je to zakořeněný rituál, který bude těžké měnit," vysvětluje jeden ze zaměstnanců ministerstva.

Oním slibovaným dárkem jsou lístky do kina na základě počtu zaměstnanců, kteří slíbí, že nepůjdou za prostitutkami, a také zvláštní cena ve výši jednoho milionu wonů (2,2 miliony korun) společnosti, které se podaří zapojit do kampaně největší počet zaměstnanců.
Mnoho Jihokorejců je plánem pobouřeno. Tvrdí, že je to vyhazování peněz a že tato akce musí v zahraničí nutně vzbudit dojem, jakoby byli Jihokorejci bordely posedlí.
Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz