Zpravodajství

Rozhovor: Cestující uneseného letadla mohou dnes odletět

Rozhovor: Cestující uneseného letadla mohou dnes odletět

Neplánované přistání ruského letadla společnosti Aeroflot prověřilo krizový systém letiště Praha. Krátce před dnešní 11 hodinou nahlásil kapitán stroje, že bude potřeba nouzově přistát na letišti v Praze.


Policie měla informace, že jde o únos letadla. Mluvčí společnosti Aeroflot ale uvedl, že za nouzovým přistáním stojí opilý muž, který vyhrožoval na palubě letadla bombou a snažil se dostat do kabiny pilotů.

Na palubě pak vyvolal rvačku, ale posádka za pomoci cestujících agresivního útočníka přemohla a po přistání předala do rukou české policie. Nikdo ze 170 cestujících nebyl zraněn. Úřady vyloučili, že se jedná o teroristický čin.

Cestující jsou v prostorách pražského letiště

Mají zajištěno občerstvení a psychologa. Většina cestujících z uneseného ruského letadla bude moci ještě dnes večer odletět z Prahy do Ženevy, kam měli původně namířeno. Novinářům to řekl ředitel bezpečnosti ruzyňského letiště Martin Hlava.

Část pasažérů podle dostupných informací v Česku zůstane. Policisté budou určitě chtít vyslechnout muže podezřelého z únosu a také svědky incidentu. "Všichni, kteří chtějí odletět, tak mohou," uvedl Hlava. Lidé, kteří kvůli únosu museli trávit několik hodin v tranzitním prostoru letiště, odletí do Švýcarska kolem 20:00 stejným letadlem, jakým letěli ráno.

Policie teď řeší, jak bude postupovat dál v případu výtržníka. Celý incident se totiž odehrál na palubě letadla, tedy v prostoru státu Ruska.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz